530/1600-15 Dunlop Racing CR82
Inc. VAT:
£522.00
Excl. VAT:
£435.00
Excl. VAT:
530/1600-15 Dunlop Racing CR82 Technical Data
| Make | Dunlop Racing |
|---|---|
| Tyre Construction | Radial |
| Actual Width | 445 mm / 17.5" |
| Overall Diameter Inflated | 648 mm / 25.5" |
| Rim Size | 15" / 381 mm |
| Recommended Rim Width | 16.0" - 17.0" |
| Tread Width | 364 mm / 14.3" |
| Tube or Tubeless | TL (Tubeless) |

